![]() |
Працівники наукової лабораторії "SCHI Lab" із "University of Sussex" з Великої Британії розробили прототип акустичного левітатора, який може без участі людини переміщати в повітрі краплі та шматки їжі. Унікальна система отримала назву "TastyFloats".
Про це повідомляє newwest.media з посиланням на "Spectrum. IEEE".
Презентований британськими розробниками прототип "TastyFloats" може переносити невеликі краплі та шматочки їжі. Тобто левітатор буде без будь-яких рухів людини відправляти їжу до її рота, а та її їстиме просто з повітря — як, наприклад, герой фільму "Вечори на хуторі біля Диканьки".
Пристрій працює за допомогою ультразвуку. Два випромінювачі, розміщені одне напроти одного, створюють постійну хвилю ультразвуку, по якій можуть переноситися невеличкі частинки твердих речовин та навіть рідини.
Для демонстрації свого пристрою автори помістили в акустичне поле декілька напоїв і страв: вино, каву з молоком (у вигляді двох окремих крапель) і навіть мікробургер з 4 інгредієнтів (два шматки хліба, м'ясо і салат).
Також дослідники припустили, що їжа, доставлена за допомогою пристрою, може відрізнятися на смак, тому запросили 11 добровольців для тестування крапель з трьома базовими смаками із п'яти: юмамі, солодким і гірким, пише "Платформа". Добровольці отримували краплі об’ємом 5, 10 і 20 мікролітрів на язик за допомогою піпетки або "TastyFloats", щоб потім визначити смак і описати його інтенсивність. З'ясувалося, що доставка їжі за допомогою левітатора дійсно впливає на смак — добровольці заявили, що солодкий стає більш насиченим і вираженим, тоді як гіркий навпаки стає слабшим і невиразним.
Розробники "TastyFloats" вважають, що пристрій можна застосувати, насамперед, у кінотеатрах. Для цього потрібно буде лише вмонтувати в спинки крісел необхідні дозатори їжі. Крім того, левітатор можуть використовувати в лікарнях для годування тяжкохворих пацієнтів з порушенням опорно-рухового апарату.
Науковці з лабораторії "SCHI Lab" вивчають тактильні, смакові та нюхові властивості людини й створюють унікальні гаджети чи системи для мультисенсорної взаємодії між людьми та комп'ютерами.