![]() |
Коли ми мандруємо Києвом та вивчаємо його історію, то найчастіше звертаємося або до часів Київської Русі, або до кінця ХІХ та першої половини ХХ століть. Ледь не кожен справжній киянин радо цитує «Повість минулих літ»; знову й знову Гоголівський птах не долітає до середини Дніпра, а кривими вулицями революційних років біжить герой Булгакова — лікар Турбін…
![]() |
Але що б розказав про нашу вічну столицю городянин XVIII століття? Яким воно було — місто студентів-богословів і гайдамаків, геніальних композиторів і вчених-відчайдухів, просвіти та забобонів, торгівлі та шахрайства, руїн і скромних, як на наше сучасне око, палаців? Зелене, барокове, повстале з попелу епідемій та війн, іще не перекроєне після великої Подільської пожежі 1811 року… Як жили і чого прагнули тодішні кияни, за що і як боролися, у що вірили, чого боялися, яким сподівалися побачити місто в майбутньому, яких пісень співали, якими шляхами ходили з Верхнього міста на шумливий розмаїтий Поділ?..
Дізнатися про це і подивитися на місто очима городянина XVIII століття ви зможете на прогулянці «Загублені в часі», пройшовши від Святої Софії Київської до славетної Києво-Могилянської академії.
Наприкінці прогулянки на вас чекає невеличкий іспит «на справжнього могилянця» та музичний сюрприз — концерт етнічної української музики у «Будинку Галшки Гулевичівни».
Зареєструватися на прогулянку можна за посиланням
Перелік основних об’єктів:
- Музейний комплекс «Софія Київська»
- Володимирський проїзд
- Михайлівський Золотоверхий собор
- Поштова площа
- вулиця Сагайдачного
- вулиця Покровська (Покровська церква; ліцей «Поділ»)
- Андріївський узвіз
- вулиця Фролівська
- вулиця Микільсько-Притиська (Фролівський жіночий монастир; Аптека-музей; церква Миколи Притиски)
- Музей історії благодійництва у Києві («Будинок Петра І») на вулиці Хоривій
- вулиця Костянтинівська (фонтан «Самсон»)
- Контрактова площа
- Староакадемічний корпус НаУКМА
- Наукова бібліотека НаУКМА
- церква Святого Духа
- Музей НаУКМА («Будинок Галшки Гулевичівни»)