![]() |
Нещодавно Анатолію Шостаку — доценту кафедри технічного сервісу та інженерного менеджменту Національного університету біоресурсів і природокористування України ім. М. П. Момотенка, кандидату соціологічних наук, професору із спеціальності «Соціологія управління» Указом Президента України присвоєно Почесне звання «Заслужений працівник освіти України».
Валентин ОЛЬШАНСЬКИЙ | «Хрещатик»
В Указі глави держави сказано чітко і лаконічно: «За значний особистий внесок у державне будівництво, соціально-економічний, науково-технічний, культурно-освітній розвиток України, вагомі трудові здобутки та високий професіоналізм присвоїти Почесне звання «Заслужений працівник освіти України» Анатолію Вікторовичу Шостаку.
![]() |
Звичайно, це визнання на державному рівні результатів його багаторічної, нелегкої праці, заслуг і здобутків. Де б він не був — чи то на виробництві (10 років), чи то у війську (3 роки), чи то депутатом райради (5 років), чи то на цілині (4 роки), чи то в гарячих точках — він завжди трудиться з повною самовіддачею. За вагомий особистий внесок у розвиток агропромислового комплексу, багаторічну сумлінну працю і досягнення у науковій, навчальній та виховній роботі Анатолій Вікторович нагороджений Почесною грамотою Кабінету Міністрів України (2003); золотою медаллю імені Макса Вебера (Medal Maximilian Weber) «За визнаний світовою спільнотою вклад у соціологічну науку і освіту». (Німеччина, 2014).
«Освітянин-новатор, науковець, педагог Анатолій Шостак завжди у творчому пошуку. У 2006 році, під час стажування у всесвітньо відомій фірмі Bosch Rexroth AG (Німеччина, м. Ельхінген), вивчав розробку і виробництво аксіально-поршневих гідромашин, їх ринок збуту, ознайомився з німецьким досвідом підготовки кадрів різного рівня, — розповів «Хрещатику» директор Технічного ННІ, член-кореспондент Національної академії аграрних наук (НААН), професор Дмитро Войтюк. — У цілому, науковець понад 30 років поєднує викладацьку діяльність із прикладною методикою, займається розробкою і впровадженням у навчально-виховний процес методів активного навчання, зокрема, ділових ігор; працює у напрямі мотиваційного менеджменту, інформаційних технологій та наукометрії. Розробив унікальну методику оцінювання професійної діяльності науково-педагогічних працівників та структурних підрозділів навчальних закладів І-IV рівнів акредитації з подальшим визначенням їх рейтингу». За словами пана Войтюка, окрім НУБіП України, методику впроваджено у НТУ «Київський політехнічний інститут», Національному університеті «Львівська політехніка», Університеті менеджменту освіти Національної академії педагогічних наук України та ще десятках ВНЗ України й країн СНД. Методика гнучка, базується на нормативних документах МОН України, міністерства праці та соціальної політики, Кодексу Закону про працю, враховує специфіку навчального закладу, гармонізована з європейськими стандартами і легко адаптується до поточних завдань.
![]() |
Понад 25 років Анатолій Шостак очолював найбільшу в університеті профспілкову організацію Технічного навчально-наукового інституту, за що отримав найвищу нагороду ФПУ — нагрудний знак «Профспілкова відзнака»; наразі він є головою правління Товариства аграрних інженерів НУБіП України Української асоціації аграрних інженерів, членом Вченої ради механіко-технологічного факультету НУБіП України, провідним лектором. Шостак — автор близько 300 наукових праць українською, англійською, російською та німецькою мовами, що надруковані у відомих вітчизняних та зарубіжних виданнях із високим імпакт-фактором. У тому числі близько 60 методичних розробок і навчальних посібників — як одноосібних, так і у співавторстві.
![]() |
«Наукову цінність робіт Анатолія Шостака підтверджено визнаними у світі наукометричними показниками: індексом цитування та індексом Хірша. Ці показники у нього одні з найвищих в університеті, при тому що українська наука багато років була й залишається за багатьма позиціями донині у стані автаркії, — розповів «Хрещатику» проректор із навчальної і виховної роботи, доктор економічних наук, професор, академік Національної академії аграрних наук (НААН), заслужений діяч науки і техніки України Сергій Кваша. — Додам, що Анатолій Вікторович один із найкращих наставників академічних груп, під його науковим керівництвом успішно захистилося понад 500 бакалаврів, спеціалістів, магістрів та слухачів інституту підвищення кваліфікації».
![]() |
Наукові праці вченого відзначені медалями, дипломами та сертифікатами багатьох міжнародних виставок. Він нагороджений найпрестижнішими орденами Євросоюзу LABORE ET SCIENTIA — «Працею і знаннями» та PRIMUS INTERPARES — «Перший серед рівних» (Німеччина, м. Мюнхен), медаллю Святого Володимира АН ВО України, нагрудними знаками «Відмінник освіти України», «Відмінник інженерної служби України», Срібною медаллю ім. В. І. Вернадського, Золотою медаллю «За новаторську роботу в області вищої освіти»; визнаний «Кращим освітянином України 2010 року», став Лауреатом відзнаки «Залиш мені в спадщину думку найвищу», нагороджений трудовою відзнакою «Знак Пошани». Удостоєний почесних звань «Заслужений науково-педагогічний працівник НУБіП України», «Заслуженный работник науки и образования» (Росія), є Почесним доктором наук SCIENCE, HONORISCAUSA Міжнародної академії Природознавства «Academy of Natural History» (Germany). Нагороджений дипломами всеукраїнської програми «Національні лідери України». У 2015 році «за заслуги з відродження духовності в нашій державі та утвердження Помісної Української Православної Церкви» Патріархом Київським і всієї Руси-України Філаретом нагороджений «Орденом святих Кирила і Мефодія».
Ось що сказав президент Академії наук вищої освіти України (АН ВО України), доктор філологічних наук, академік Микола Дубина: «Науково-методичні розробки Анатолія Шостака широко відомі не лише в Україні, а й далеко за її межами. Отож, закономірно, що на ХІХ загальних зборах Академії (2011 року) він був обраний членом-кореспондентом, а через рік — членом Президії АН ВО України.
Власними зусиллями для потреб Академії він створив дороговартісний, зручний у користуванні, високопрофесійний сайт. Створення цього високоінтелектуального продукту значно розширило можливості Академії, а наявність україно- та англомовної версій забезпечило активну комунікацію і нашу присутність у європейському інтернет-просторі. Анатолій Вікторович активно займається благодійною діяльністю, допомагає вирішувати численні поточні проблеми, що виникають у повсякденному житті Академії».
Окрім підготовки висококваліфікованих кадрів для агропромислового комплексу держави, Анатолій Шостак виховав двох дітей, майстрів спорту: сина Максима і доньку Ганну, яким надав можливість отримати освіту у кращих університетах Європи. Нині син трудиться інженером-конструктором на відомій фірмі Bosch Rexroth AG, а донька — провідним спеціалістом у компанії John Deere.
Життєве кредо Анатолія Вікторовича: «Стережись байдужих — саме від їхнього мовчазного неспротиву твориться все зло на світі».

Натисність, аби переглянути зображення у великому розмірі
