Як відомо, проект Стратегії розвитку Києва до 2025 року проходить стадію експертного та громадського обговорення. Долучилися до цього процесу і підприємці. Разом з розробниками і представниками столичної влади вони вкотре висловили свої зауваження й пропозиції, зокрема і щодо перетворення столиці на привабливе місто для ведення бізнесу.
За словами керівника проекту Сергія Перапечки, такий документ, як стратегія міста, потрібно створювати з урахуванням думок тих людей, на чиї інтереси він насамперед орієнтований. Саме тому проект було винесено на громадське обговорення, де діалог з представниками громадських організацій у сфері підприємництва виявився доволі конструктивним.
"З досвіду європейських країн не треба забувати, що малий та середній бізнес є інструментом стабілізації економіки, оскільки він швидко адаптується до змін зовнішнього середовища, різноманітних кризових ситуацій. Тому цьому питанню у Стратегії ми присвятили цілий розділ", — наголосив Сергій Перапечка.
Як зазначає Сергій Доротич, голова регіональної ради підприємців Києва, історично склалося, що столиця була і буде підприємницьким містом. Саме тому так важливо запобігти тим недолікам, які можуть виникнути в процесі реалізації Стратегії. Свої зауваження та пропозиції підприємці висловлювали неодноразово, а цього разу хотіли закцентувати увагу на демонополізації житлово-комунальних послуг, створенні інституту супроводу Стратегії і такій болісній для міста темі, як розміщення МАФів.
"Я також мешканець Києва, і мені неприємно дивитися на захаращення цими недолугими спорудами міста, особливо в його центральній частині. Але не треба забувати, що це робочі місця, тому просто так закривати їх не можна. Ми пропонуємо повернутися до традиції розміщення торгових точок на перших поверхах житлових приміщень. Однак для цього потрібно спростити процедуру переведення житлових приміщень у нежитлові", — розповів "Хрещатику" Сергій Доротич.
Над розв'язанням проблеми МАФів давно працює столична влада. За словами заступника голови КМДА Руслана Крамаренка, власники кіосків створюють майже 80 тисяч робочих місць у місті. Однак наразі така торгівля наполовину несанкціонована. "Ми рухаємося до децентралізації влади, визначено відповідальних осіб. І з 1 січня цю ситуацію буде впорядковано. Сьогодні немає глибокого діалогу з бізнесом, однак перші кроки в цьому напрямку зроблено. Не варто забувати, що ми живемо в одному місті і розвивати його маємо спільними зусиллями", — сказав Руслан Крамаренко.
Для полегшення діяльності малого та середнього бізнесу відкрито міський дозвільний центр, у якому з 1 листопада можна отримати різноманітні дозволи та погодження. А до кінця року мають запрацювати ще два таких центри в Деснянському та Солом'янському районах. Крім того, наразі столична влада працює над впровадженням електронного уряду, який розширить доступ підприємців та громадян до отримання довідок, дозвільних та інших документів, а також над створенням бізнес-інкубатора.