Сьогодні кияни можуть побачити на власні очі приватну колекцію родини Шереметьєвих. На виставці "Військова слава України", яка відкрилася в Музеї історичної та культурної спадщини Києва, представлено приблизно три тисячі предметів мілітарики ХІХ — початку ХХ століття. Учора експозицію відкрили Президент України Віктор Ющенко та заступник голови КМДА Віталій Журавський.
На виставці, що відкрилася вчора в Музеї історичної та культурної спадщини Києва, представлено колекцію української військової бувальщини ХІХ — початку ХХ століть. Найбільша в Україні приватна колекція військових експонатів представлена вперше. Власник зібрання — Олексій Шереметьєв. Його дружина Ольга Богомолець теж долучилася до колекційної справи.
Експозицію відкрили за сприяння Головного міського управління культури, яке надало приміщення. За словами начальника управління Світлани Зоріної, саме цією виставкою вдалося зруйнувати кордон між державною владою та приватними колекціонерами. На виставку також завітав і Президент Віктор Ющенко. Як завше, з запізненням на добру годину, тож й відкриття експозиції дещо затримали. “Ми запропонували Президентові передати родині Шереметьєвих одне з приміщень музею “Київська фортеця”, аби розмістити там колекцію,— розповів заступник Київського міського голови Віталій Журавський.— Гадаю, саме час створити музей Шереметьєвих—Богомолець, який на території цього музею був би дуже доречним”.
Унікальні військові експонати — зброя, мундири, нагороди, фото, малюнки, щоденники, мемуари, рукописи — збирали кілька поколінь родини Шереметьєвих. Багато експонатів відшукували по всьому світу. Приміром, є кілька унікальних білогвардійських нагород, нагороди Російської імперії, Залізний хрест Зимового походу 1919—1920 років. Повернулися в Україну зі США малюнки української уніформи 1917—1921 років, які робив сотник Української Народної Республіки. З Канади привезли лист Симона Петлюри до полковника Ківерчука, надрукований за браком паперу на носовій хустинці.
На виставці — майже 3 тисячі експонатів. Й це — лише 10-та частина всієї колекції. Аби продемонструвати все зібрання Шереметьєвих, експозицію оновлюватимуть протягом трьох років — саме стільки триватиме виставка.