Днями у Києві відбулася конференція нової неурядової громадської організації — Всеукраїнської асоціації жінок-підприємців “Жіночий альянс”.
Згідно з соціологічними опитуваннями, головною проблемою нашого життя залишається фінансовий стан сім’ї. А звідси і проблеми виховання дітей, і невирішені питання здоров’я (не тільки молодого покоління), і поганий психологічний клімат у родині, що зрештою не може не відбиватися на суспільстві у цілому.
— Ми втратили роботу, гроші. Нікому стали не потрібні наша освіта, інтелект, досвід, бажання працювати,— розповідала одеситка Людмила Клебанова.— Багато з нас розгубилися, але знайшлися й такі, що вирішили, як та жабка, борсатися у молоці до кінця, збити масло і врятуватися. Це було дуже важко. Але сьогодні вже можна говорити про те, що жіночий бізнес виявився не менш життєстійким, ніж чоловічий.
І тепер не дивина жінка-фермер, жінка — директор аудиторської фірми, жінка — власник приватної школи для дівчат. Більше того, представниці слабкої статі успішно конкурують із чоловіками. Наприклад, Тетяна Бойцова з міста Овруча Житомирської області десять років тому заснувала приватне підприємство. Тепер у неї — магазин, кафе, ресторан, кулінарія, власне виробництво хлібобулочних та кондитерських виробів. У 2000 році вона стала переможницею Всеукраїнського конкурсу “Найкращий роботодавець року” у номінації “Малі підприємства”.
Але бути підприємцем у нашій країні ой як непросто.
— З ранку до вечора ми чуємо про підтримку малого і середнього бізнесу, але поки що це тільки декларація,— казали учасниці конференції.— Ніхто з нас дійсно цієї підтримки не відчув.
Зате перепон скільки завгодно. І це стосується не тільки жіночого бізнесу. Наприклад, проблема із кредитами — немає, де їх взяти. Чи податкова політика, яка, здається, спрямована не на те, щоб допомогти підприємцю, а навпаки, щоб “задушити” його. Отож і не дивно, що деякі реалії нашого життя просто вражають іноземних фахівців. Приміром, присутній на конференції регіональний радник Європейської економічної комісії ООН з розвитку малого і середнього підприємництва Антал Шабо так і не зміг зрозуміти, навіщо в Україні 30(!) різних відомств, які мають право контролювати підприємця.
Новій громадській організації побажав успіхів прем’єр-міністр Анатолій Кінах. Привітання оприлюднив його радник Леонід Рубаненко. Мер Обухова Володимир Мельник розповів про те, як підтримують жінок-підприємців у його місті.
А начальник відділу по роботі з жінками столичної міськдержадміністрації Наталія Ковалишина, передавши привітання від Київського міського голови Олександра Омельченка, нагадала, що саме у столиці в 1998 році вперше в Україні була створена служба по роботі з жінками. Серед 68 міських громадських жіночих організацій є й спілка ділових жінок “Киянка”. Тобто столична влада завжди готова до співпраці з громадськими організаціями, зокрема й з новоствореним “Жіночим альянсом”, і впевнена, що кращих результатів зможемо досягти лише спільними зусиллями.