Онкологи нерідко почуваються безпорадними, коли через брак коштів не в змозі допомогти дитині, для котрої кожен день може стати останнім. У відділенні радіаційної гематології Наукового центру радіаційної медицини на кожного малого пацієнта щодня можуть виділити лише шість бюджетних гривень. А потрібно, за словами керівника цього закладу, президента Міжнародної асоціації екологічної медицини Володимира Бебешка, не менше шістдесяти. Є й особливо дорогі ефективні препарати, які хворі на лейкемію мають вживати кілька разів на день, аби підтримати життя. Саме такі ліки передали позавчора центру американські благодійники. Привезли вони у дарунок малим пацієнтам ще й великі м’які іграшки. Але, заходячи у відділення, дорослі не могли спокійно дивитися на блідих хлопчиків і дівчаток, у котрих від лікувальних процедур та хіміотерапії випало волосся. А маски їм доводиться носити щодня (занадто слабкий імунітет). Декого з них може врятувати лише пересадка кісткового мозку.
— Завдяки діагностичній апаратурі для підбору донорів, яку нам надали благодійники, вдасться уникнути помилок,— каже завідувачка лабораторії молекулярних досліджень Жанна Міщенко.— А це вже запорука вдалої операції.
Як пояснив заступник начальника столичного Головного управління охорони здоров’я Володимир Загородній, усю техніку та медикаменти вартістю в півмільйона доларів розподілять ще й між Київською обласною лікарнею, столичним інститутом гематології й трансфузіології та Харківською міською дитячою клінічною лікарнею № 16.