Щогодини у світі помирає жінка від раку груді. У Київському ж онкоцентрі за рік додається тисяча нових пацієнток. Медики б’ють на сполох: ті, кому вже за сорок, мають обов’язково проходити обстеження молочної залози — мамографію. Сучасна діагностична апаратура здатна виявити новоутворення ще на ранніх стадіях. Отож жінка може зберегти грудь. Але більшість недужих звертаються до лікарів лише тоді, коли пухлину вже можна намацати. Тим паче, донедавна у Київській міській онкологічній лікарні користувалися апаратом, якому вже 28 років, і він давно застарів. Та наприкінці минулого тижня у подарунок від німецької фірми клініка отримала новий, надзвичайно точний мамограф.
— Звісно, про таку сучасну техніку ми не могли навіть мріяти,— каже завідувач рентгенодіагностичного відділення столичної онкологічної лікарні Леонід Воскобойник.— Ця модель не має аналогів у світі. Під час обстеження на такій апаратурі можна зробити навіть біопсію — вилучення мікроскопічного зразка тканини для клітинного дослідження. Швидко та без рубців, що їх так бояться жінки. У дев’яти з десяти випадків ми одразу ж спростовуємо підозру на рак. Апарат дозволяє перевіряти щодня до 40 пацієнток.
За словами керівника Київської міської онкологічної лікарні Геннадія Олійниченка, на закупівлю приладу німецькі благодійники виділили 150 тисяч доларів. Ця сума включає ще й вартість навчання персоналу, що його обслуговуватиме. У столичному онкоцентрі вже працюють іноземні інженери, котрі допомагають нашим медикам оволодіти премудростями роботи на сучасній техніці. Європейські фахівці обіцяють провести тренінги щодо розшифровок мамограм.