До складу такого популярного засобу декоративної косметики входять: парфумерні жири, ланолін, спермацет, церезин, парафін, вітаміни А, Е, запашні речовини (наприклад, пальмова й трояндова олії), барвники. Це — сучасна помада. У часи Нефертіті її виготовляли з перламутру мушлів морських молюсків. А в Давньому Римі й Греції красуні користувалися кольоровою жирною глиною для підмазування вуст. Найсмачніші фарби підбирали в давнину на Русі: сік полуниці, малини, буряка.
Наші сучасниці користуються губною помадою постійно і майже всі без винятку. Щороку ми з вами, любі дами, з’їдаємо чотири грами, тобто тюбик цього косметичного засобу, облизуючи губи. А все злизане потрапляє в організм і всмоктується в кров.
На жаль, із 12 губних помад, протестованих спеціалістами науково-дослідного центру незалежних споживчих експертиз “Тест”, майже всі зразки не мали на упаковці або напису про інгредієнти, або вказівки про тон чи про вагу тюбика. Вироби “Rose Lips” і “Moda” не мали в складі маркування жодних відомостей про те, з чого зроблені. Інгредієнтів же в помаді може бути до 30.
Звичайно ж, споживачкам не байдуже, що злизувати з вуст. Тому найважливіша інформація для покупців — це дата виготовлення й термін придатності косметичного засобу. Чому саме ці відомості? Тому, що в складі будь-якої помади є жири. А застарілі, вони зовсім не смакують. Між іншим, смак і запах такої декоративної косметики — це один із показників її якості. Щоправда, спеціалісти центру погоджуються з думкою, що оцінювання таких властивостей товару дуже суб’єктивне. Косметологи не радять користуватися засобами, запах яких людина просто не сприймає. Через це не тільки погіршується настрій, а ще й голова може розболітися. Цього разу помічницям експертів не сподобалися вироби “Rose Lips”, “Moda”, “Belor Desing”, “Ruby Rose”. Запах помади “Oriflame” нагадав добровольцям-випробувальникам звичайнісінький вазелін.
Найбільш незручними під час щоденного користування виявилися тюбики з прозорими пластиковими ковпачками (випробування споживчих якостей помади тривало майже 30 днів). Вони такі крихкі, що можуть зламатися, тільки-но спробуєш відкрити. Саме так сталося зі зразком під красивою назвою “Fler”. Його упаковка, як свідчать працівники “Тесту”, не зламалася навіть, а розпалася на окремі частини, наче одноразова пластикова іграшка.
Кожна споживачка, котра вранці підмальовує губи, сподівається, що фарбу певний час буде видно. “Не тримають” контур вироби “Moda”, “Rose Lips”, “Belor Desing”. А вироби “Ruby Rose” і “Кредо” можуть стертися по краях рота після першого ж бутерброда в обідню перерву. Розпливається контур, намальований “Fler” і “Bell”, через їхню жирність.
Чи не злипаються губи, підфарбовані для краси і для захисту від пересихання, — про це також розповідали помічниці працівникам центру. “Пластиліновими” стають вуста після користування помадами “Moda”, “Belor Desing”, “Кредо”, “Rashell” і “Fler”.
Чи ж вдасться зекономити на косметиці, придбавши губну помаду пристойної якості за помірну ціну? За результатами тестування з’ясували, що найкращі засоби є найдорожчими (вартістю 22,75 та 27,60 гривні). “Відмінниця” (за оцінками випробувальників) коштує 13,95 гривні. Тож за п’ять-сім гривень у наших крамницях можна придбати непоганий косметичний засіб.
Підготувала Галина РЕМІЗОВСЬКА, “Хрещатик”