Трагедію Бабиного Яру, яку спричинили фашисти, досі спокутує німецький народ. Гете-інститут щойно відкрив у Києві в Будинку художника фотовиставку Мартіна Гертрампфа "Материна мова". Тридцятисемирічний майстер знає про Другу світову війну лише з розповідей батьків. Його мати, родом із Польщі, змушена була тікати у Пруссію від комуністичних погромів. Тому тема євреїв була близька Мартіну з дитинства. Він вважає одним із найжахливіших наслідків Бабиного Яру те, що іудеї, які виросли у Східній Європі після війни, втратили свою мову. Саме її образ він і намагається відшукати на п'ятдесяти фотографіях. Починаючи з 1993 року фотохудожник створював образи євреїв похилого віку, які проживають на території колишнього Радянського Союзу. Мартін розповів, що не всі хотіли із ним працювати, дізнавшись про його німецьке громадянство (митець добре володіє російською мовою). Окрім єврейської серії, він створив фотогалерею російських німців, котрі працюють у шахтах Караганди.
А 2 жовтня Гете-інститут разом із посольством Ізраїлю влаштує в Національній філармонії концерт, у якому переплетуться єврейські, українські та німецькі мотиви. У його першій частині відбудеться світова прем'єра "Голокост-Реквієму" Бориса Піговата, а у другій пролунають музичні твори композиторів, котрі загинули в концтаборах. Диригент - Роман Кофман.
Виставка "Образотворче мистецтво у концтаборі Флоссенбюрг репрезентує в галереї "Мистець" невеличкі рисунки в'язнів, котрі малювали своїх друзів і відображали лихі невільничі будні. Доповнюють експозицію твори молодих німецьких художників Тео Шерлінга та Тома Гефкена, присвячені мученикам концтабору Флоссенбюрг.